Informace o Hracholuskách

Hracholusky Kemp u Lišáka

Chatový kemp U Lišáka je krásným rekreačním střediskem, která se nachází zhruba dvacet kilometrů směrem od Plzně směrem na Stříbro, přímo u nádherné a vyhlášené vodní nádrže Hracholusky. V místě kempu naleznete restaurace, prodejny, soukromá i podniková rekreační střediska, stánky s občerstvením, karavany, chatky, dva autokempy a tak podobně.

Po celé délce přehrady je zde taky velice atraktivní doprava výletní lodí. Okolí je velice vhodné pro cykloturistiku a pěší turistiku.

Pojďme se podívat na nějaká krásná místa, která můžete v okolí kempu navštívit. V prvé řadě se jedná samozřejmě o Plzeň, kde najdete spoustu krásných věcí, jako třeba Pivovar, Zoologickou zahradu, botanickou zahradu, Západočeské muzeum, Synagogu, Katedrálu sv. Bartoloměje a tak podobně.

Dalším místem jsou samozřejmě Mariánské Lázně, kde přímo v areálu najdete asi čtyřicet minerálních pramenů, kdy k pitným kúrám jsou zde řazeny například prameny Karolinin, Křížový nebo Rudolfův. Dalším krásným místem stojícím za návštěvu je zřícenina Buben, která se nachází v blízké vzdálenosti vodní nádrže Kozolup. Dalším krásným městem je Stříbro, které se vyznačuje nádherným historickým centrem.

Kromě toho zde můžete navštívit radnici, židovskou branku, Husitskou baštu, Koubkovu bránu, Městské opevnění a spousta dalších pamětihodností.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hracholusky ubytování a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.