Informace o Hracholuskách

Měsíční archív: Listopad 2014

Restauraci Kotva můžete najít přímo u hráze přehradní nádrže Hracholusky. Restaurace je sezónní, přičemž je každým rokem otevřena od velikonočních svátku do konce října.

Celková kapacita tohoto restauračního zařízení je zhruba dvě stě padesát míst.

Restaurace je rozdělena na několik částí, přičemž se jedná o restauraci pro zhruba padesát lidí, salónek pro padesát lidí, jídelnu pro padesát lidí a prostornou terasu pro sto lidí, ze které je nádherný výhled na přehradu.

V restauraci je možnost pořádání večírků, seminářů všeho druhu, oslav, hromadného grilování kuřat, selat a tak podobně.

Velice oblíbené jsou zde také firemní akce nebo oslavy s připraveným občerstvením a vyjížďkou po přehradě na menším parníku Plzeň. Hned vedle restaurace se nachází také oblíbený Transkemp, kde je samozřejmě možnost ubytování a sportovního vyžití například na minigolfovém hřišti, na tenisových kurtech a tak podobně.

Samozřejmostí jsou pak také další atrakce k vyžití, jako například půjčovna šlapadel, motokárová dráha pro malé i velké, vodní lyže a spousta dalšího.

Přes léto jsou zde velice oblíbené hudební noci, přičemž na program se můžete vždy podívat na oficiálních stránkách tohoto restauračního zařízení, které naleznete na internetové adrese kotva-hracholusky.cz. Najdete tu také menu restaurace, fotky a spoustu dalších informací.

Vložil Hracholusky ubytování, Přehrada Hracholusky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Chatový kemp U Lišáka je krásným rekreačním střediskem, která se nachází zhruba dvacet kilometrů směrem od Plzně směrem na Stříbro, přímo u nádherné a vyhlášené vodní nádrže Hracholusky. V místě kempu naleznete restaurace, prodejny, soukromá i podniková rekreační střediska, stánky s občerstvením, karavany, chatky, dva autokempy a tak podobně.

Po celé délce přehrady je zde taky velice atraktivní doprava výletní lodí. Okolí je velice vhodné pro cykloturistiku a pěší turistiku.

Pojďme se podívat na nějaká krásná místa, která můžete v okolí kempu navštívit. V prvé řadě se jedná samozřejmě o Plzeň, kde najdete spoustu krásných věcí, jako třeba Pivovar, Zoologickou zahradu, botanickou zahradu, Západočeské muzeum, Synagogu, Katedrálu sv. Bartoloměje a tak podobně.

Dalším místem jsou samozřejmě Mariánské Lázně, kde přímo v areálu najdete asi čtyřicet minerálních pramenů, kdy k pitným kúrám jsou zde řazeny například prameny Karolinin, Křížový nebo Rudolfův. Dalším krásným místem stojícím za návštěvu je zřícenina Buben, která se nachází v blízké vzdálenosti vodní nádrže Kozolup. Dalším krásným městem je Stříbro, které se vyznačuje nádherným historickým centrem.

Kromě toho zde můžete navštívit radnici, židovskou branku, Husitskou baštu, Koubkovu bránu, Městské opevnění a spousta dalších pamětihodností.

Vložil Hracholusky ubytování | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kemp Keramika se nachází v krásném prostředí Hracholuské přehrady, přičemž má celkovou rozlohu třicet tisíc metrů čtverečních.

Kemp se nachází zhruba patnáct kilometrů od Plzně západním směrem. Prostředí je zde vhodné pro všechny milovníky rybaření, vodních sportů, houbaření a také pro všechny, kteří chtějí zažít zase něco nového.

Pokud jde o ubytování, tak je zde pro návštěvníky připraveno celkově dvacet šest chatek, které jsou buď pětilůžkové nebo čtyřlůžkové.

Další možností ubytování jsou jeden nadstandardní apartmán a dva nadstandardní bungalovy. V každé chatce naleznete kuchyňku, umyvadlo a vlastní sociální zařízení. V nadstandardních chatkách typu Bungalov navíc najdete například televizi nebo masážní sprchu.

V celém kempu je pro návštěvníky, kteří se nemohou odpoutat od reality světa, k dispozici bezdrátové připojení Wifi zdarma. V chatkách nenajdete povlečení, takže je dobré si přivést povlečení vlastní nebo je zde samozřejmě možnost zapůjčení za mírný poplatek na místě.

V hlavní budově kempu najdete veřejnou kuchyni, společenskou místnost, restauraci, kiosek a sprchy. Pokud se budete chtít podívat na další informace o kempu, tak můžete navštívit oficiální stránky na internetové adrese kempkeramika.cz. Najdete zde všechny informace o volných chatkách, o cenách, o vyžití v kempu a tak podobně.

Vložil Hracholusky ubytování | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Transkemp Hracholusky se nachází v areálu přehradního jezera Hracholusky. Jedná se o tříhvězdičkový kemp, který na rozdíl od ostatních disponuje lodní dopravou. K dispozici je v areálu ubytování v přívěsech, stanech, pokojích a samozřejmě v chatkách.

Pokud jde o stravování v kempu, tak to je zajišťování pizzerií, restaurací, prodejnou potravin, kiosky a bistrem. Kromě krásného koupání je zde samozřejmě spousta dalších možností vyžití, jako například jachting, vodní lyžování, rybaření, plovoucí trampolíny, turistika a tak podobně.

V nedalekém okolí kempu a přehrady najdete také množství lázní a různých kulturních památek. Transkemp je v provozu vždy každým rokem od prvního března do třicátého prvního prosince. V kempu jsou k dispozici třílůžkové a dvoulůžkové pokoje, kde je samozřejmě možnost přistýlky.

Pro náročnější jsou k dispozici čtyřlůžkové chaty a obytné přívěsy. Kromě klasických letních radovánek si můžete v pro zvýšení adrenalinu zajít v kempu na motokáry, přičemž jsou zde tratě jak pro velké, tak také pro malé řidiče. Pro relaxaci je pro návštěvníky krásná finská sauna, která je určená pro čtyři až šest osob.

Vložil Hracholusky ubytování | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kemp Radost – Oáza najdete v okrese Plzeň – sever u řeky Mže a hned vedle krásné přehrady Hracholusky. Kemp patří do chatové osady Radost. Celkem v něm naleznete patnáct dřevěných chatek, které jsou čtyřlůžkové, takže ideální pro rodiny s dvěma dětmi nebo samozřejmě partičku kamarádů a tak podobně.

Kemp je obehnaný plotem, takže všechno jeho vybavení a zařízení je používáno pouze současnými obyvateli kempu. V blízkosti areálu kempu najdete krásnou pláž s toboganem, takže děti budou určitě nadšené, dále restauraci, zástavku parníků, se kterým se můžete projet, prodejnu potravin, občerstvení a tak podobně.

V areálu kempu pak najdete půjčovnu šlapadel, ping-pong, antukové sportovní hřiště, velké ohniště, ruské kuželky, dopravní hřiště, sportovní hřiště, kroket, petanque, badminton, hokej, plochu na fotbálek, dětský koutek pro vaše ratolesti a spoustu dalších aktivit.

Vaši domácí mazlíčci jsou v kempu samozřejmě povoleni. Pokud bychom se měli podívat na nějakou nabídku turistiky v okolí, tak určitě musíme zmínit hrad Buben, který je vzdálený asi osm kilometrů, dále koňská jízdárna, která je asi pět kilometrů, Plešnice, kde se pořádají krásné vyhlídkové lety, a která je vzdálená asi patnáct kilometrů a tak podobně.

Vložil Hracholusky ubytování | Štítek , , , | Zanechat komentář