Informace o Hracholuskách

Zámek Luhov

Zámek Luhov se nachází v okresu Plzeň – sever nedaleko Hracholuské přehrady. Veřejnosti byl tento zámek poprvé zpřístupněný po desetileté rekonstrukci v roce 2006. Pro veřejnost je otevřena kaple v prvním patře a celé přízemí.

V přízemí můžete najít výstavu krásných historických kol od takzvané draisiny, přes cestovní pánská a dámská kola, vysoká kola až po historická kola závodní, která byla vyrobena ve Favoritu Rokycany. Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto zámku, tak první zmínka je o něm z roku 1175, kdy byl tamější knížecí dvorec věnovaný cisterciáckému klášteru.

Do světských rukou se zámek Luhov dostal poprvé v roce 1476, který zde postavil první krásnou renesanční tvrz. Další důležitou roli v historii tohoto zámku zaujímá určitě rod Stainbachů, kteří se postarali o přestavění tvrze na barokní zámek.

Zámecký park byl tak upraven do stylu francouzských zahrad a okolí zámku bylo vyzdobeno pískovcovými sochami. Poté samozřejmě zámek procházel od majitele k majiteli, až se po válce dostal do státních rukou.

Bydleli zde různí zaměstnanci a tak podobně. V roce 1996 dostal zámek nového majitele, který konečně začal s opravami, až se roku 2006 opět otevřel veřejnosti.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hracholusky atrakce a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.