Informace o Hracholuskách

Chaty na prodej přehrada Hracholusky

Hracholusky jsou krásnou přehradní nádrží o celkové rozloze bezmála pět set hektarů, která se nachází na hranici okresů Plzeň-sever a Tachov. Pokud bychom se měli podívat do historie této přehrady, tak bychom museli do roku roku 1964, kdy se vznikla přebudováním staré sypané hráze a zaplavením menšího údolí.

Délka této nádrže je celkově dvacet dva kilometrů, takže se nejedná o žádnou malou nádrž. Přes vodní nádrž jsou postaveny celkově dva mosty, přičemž jeden je silniční a druhý je železniční.

Na obou březích vodní nádrže se nachází spousta krásných kempů, ve kterých je možnost se ubytovat, strávit zde dovolenou a tak podobně. Na severním břehu nádrže se nachází velký kemp Butov a na jižním břehu nádrže mezi velké kempy patří Transkemp Hracholusky a Radost.

Zde najdete i centrum vodního lyžování, kotviště parníků, se kterým se pořádají vyhlídkové plavby a tak podobně. Během období léta vyráží parník dokonce i několikrát za den, přičemž je po celé přehradě několik přístavišť.

V blízkém okolí přehrady Hracholusky se nachází množství krásných památek a dalších pamětihodností, které určitě stojí za návštěvu. Kromě kempů je v u břehů nádrže také spousta chatek soukromníků, kteří je většinou pronajímají návštěvníkům, kteří nepreferují ubytování v kempech.

V současné době je zde také několik chatek na prodej, přičemž se můžete podívat na různé realitní stránky na další informace.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hracholusky ubytování, Přehrada Hracholusky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.